Jak si udělat parafínový zábal

Je známo, že parafínové zábaly jsou velmi prospěšné a jejich účinky působí na tělo a pokožku velmi příznivě. Parafín dokáže absorbovat a udržet velké množství tepla, které využíváme při parafínových terapiích.

Jak parafín na zábaly vypadá

Parafín je obvykle pevného skupenství a při zahřívání v parafínové lázni Therabath Pro na teplotu 40-50°C dochází k jeho tání, kde se přemění v teplou tekutou lázeň. Čistý parafín je bezbarvý. Dodává se v deskách nebo perličkové konzistenci (cca 3-5 mm), které usnadňují tání. Parafín pro kosmetické a terapeutické použití je dodáván čistý nebo parfemovaný. Díky nižšímu bodu tání je procedura příjemná a nedochází k popálení.

parafin

Působení parafínu

Ve chvíli, kdy se např. noha, loket, ruka či jiné oblasti ponoří do parafínu, je teplo předáváno do postižené oblasti a to ve chvíli změny skupenství parafínu. Jakmile je oblast ponořena do parafínové lázně, začne parafín okamžitě měnit skupenství z kapalného na pevné a v tuto chvíli je účinek parafínu nejefektivnější. Teplo které jsme použili při tavení parafínu, je takto předáváno do postižené oblasti a to v době tuhnutí parafínové vrstvy.

V čem je parafín jedinečný?

Parafín americké značky Therabath je třikrát filtrovaný, zaručující absolutní čistotu. Je perličkové konzistence, cca. 3-5 mm, které se po rozmělnění a vložení do tavící nádoby (parafínové lázně), snadněji rozpouštějí. Hluboce hydratuje pokožku a přináší rychlou úlevu bez léčiv. Je velmi jemný, měkký a nemastný. Vhodný k aplikaci při všech terapiích, kde je potřeba špičková kvalita vosku. Široká škála vůní, které mají pozitivní přínos i pro duši a přispívají k celkové relaxaci organismu. Pro běžné použití postačí jedno základní balení parafínu, tj. 2,7 kg libovolné vůně nebo neparfemovaný - čistý.

 lilac_lg


Procedura parafínového zábalu

Pro parafínovou aplikaci je potřeba: 

 • Parafínová lázeň Therabath Pro
 • 1x náplň parafínu (2,7 kg)
 • parafínové rukavice nebo froté ručník
 • igelitové rukavice nebo sáček
 • hydratační krém Sensitive
 • desinfekční sprej nebo mýdlo

Návod na proceduru

 1. Naneste na ošetřované místo hydratační krém.
 2. Pomalu namáčejte ruku, nohu, koleno nebo jinou ošetřovanou plochu do parafínové vaničky.
 3. Vyjměte a počkejte několik sekund. Opakujte 3 až 10 krát.
 4. Přikryjte ruku/nohu fólií a zabalte izolační přikrývkou pro udržení tepla nebo použijte speciální rukavice Therabath.
 5. Nechte parafín působit 10 - 15 minut.
 6. Odstraňte použitý parafín a fólii (pokud se fólie používá).

vana na parafín therabath pro2

 

 

 

 

Přejděte do ESHOPU, vyberte si parafín nebo lázeň na parafínové zábaly a hýčkejte své ruce...