Jak si udělat parafínový zábal

2322_TheraBath_ ruka

Je známo, že parafínové zábaly jsou velmi prospěšné a jejich účinky působí na tělo a pokožku velmi příznivě. Parafín dokáže absorbovat a udržet velké množství tepla, které využíváme při parafínových terapiích. Blahodárně působí při bolestech kloubů a hluboce hydratuje pokožku.

Jak parafín na zábaly vypadá

Parafin Therabath

Parafín je obvykle pevného skupenství a při zahřívání v parafínové lázni na teplotu 40-50°C dochází k jeho tání, kde se přemění v teplou tekutou lázeň. Čistý parafín je bezbarvý. Dodává se v deskách nebo perličkové konzistence (cca 3-5 mm), která výrazně usnadňuje tání. Parafín pro kosmetické a terapeutické použití je dodáván čistý nebo provoněný přírodními éterickými oleji vhodnými pro aromaterapii. Díky nižšímu bodu tání je procedura příjemná a nedochází k popálení.

Působení parafínu

Ve chvíli, kdy se např. ruka, noha, loket, či jiné oblasti ponoří do parafínu, je teplo předáváno do postižené oblasti a to ve chvíli změny skupenství parafínu. Jakmile je oblast ponořena do parafínové lázně, začne parafín okamžitě měnit skupenství z kapalného na pevné a v tuto chvíli je účinek parafínu nejefektivnější. Teplo které jsme použili při tavení parafínu, je takto předáváno do postižené oblasti a to v době tuhnutí parafínové vrstvy.

Procedura parafínového zábalu

Pro parafínovou aplikaci je potřeba: 

Návod na proceduru

 1. Ošetřete místo zábalu dezinfekcí a naneste na hydratační krém.
 2. Pomalu namáčejte ruku, nohu, koleno nebo jinou ošetřovanou plochu do parafínu.
 3. Vyjměte a počkejte několik sekund. Opakujte 3 až 10 krát.
 4. Vložte ruku/nohu do speciálního igelitového sáčku a zabalte izolační přikrývkou pro udržení tepla. Využijete speciální rukavice/návleky Therabath.
 5. Nechte parafín působit 10 - 15 minut.
 6. Odstraňte použitý parafín a igelitový sáček.

Parafín zůstává dlouho měkký a poddajný, tedy následně, pokud je to žádoucí, můžete kuličku vosku použít jako efektivní pomůcku při rehabilitačním cvičení. Hnětením a mačkáním hmoty lze zlepšit motoriku ruky a zápěstí.

therabath-perlickovy-parafin-na-rucetherabath-perlickovy-parafin-v-ruce

Parafín a parafínové ohřívače Therabath Pro dodáváme jak do profesionálních salónů, tak i pro domácí použití.
Parafínový zábal zvládne každý.

Výhody parafínové terapie

Léčebné:

 • působí zmírnění bolestí při artritidě, zánětech kloubů, ztuhlosti a poranění svalů
 • působí rychlé hloubkové teplo
 • zvyšuje prokrvení pro lepší obnovu tkání
 • působí relaxačně
 • vhodné při rehabilitaci po zlomeninách a úrazech pro uvolnění svalstva a pohyblivosti kloubů před sportem a masáží

Relaxační:

 • zvlhčuje lokálně pokožku
 • napíná a hydratuje pokožku pro zmírnění vrásek
 • otevírá póry pro detoxikaci
 • zanechává pokožku jemnou a zdravě vyhlížející

lilac_lg

 

Objevte vše pro parafínové zábaly
a začněte hýčkat své ruce.

parafin-choose

 

 

 

 

V čem je parafín jedinečný?

Parafín americké značky Therabath je třikrát filtrovaný, zaručující absolutní čistotu. Je perličkové konzistence, cca. 3-5 mm, které se po rozmělnění a vložení do tavící nádoby (parafínové lázně), snadněji rozpouštějí. Hluboce hydratuje pokožku a přináší rychlou úlevu bez léčiv. Je velmi jemný, měkký a nemastný. Vhodný k aplikaci při všech terapiích, kde je potřeba špičková kvalita vosku. Široká škála vůní, které mají pozitivní přínos i pro duši a přispívají k celkové relaxaci organismu. Pro běžné použití postačí jedno základní balení parafínu, tj. 2,7 kg libovolné vůně nebo neparfemovaný - čistý.

Videonávod parafínové aplikace (en):