Jak si připravit domácí lázně

Koupel v rašelině je blahodárná procedura, která se běžně používá v lázních. Jde o nejjednodušší proceduru, ale velmi účinnou. Rašelina je jemně namletá a díky speciálnímu výrobnímu postupu ji můžete bezproblémově vypustit běžnými vanovými výpustmi. Jistě Vás napadlo, že byste se chtěli ocitnout na nějakém klidném místě, zavřít oči a relaxovat. Poradíme Vám, jak si můžete sami v klidu u Vás doma připravit vlastní domácí lázně pomocí speciálně upravené koupelové rašeliny. 

Návod na přípravu koupele

  1. Obsah rašelinové koupele balené se přidá do vany a zředí se vodou o teplotě přibližně 38° C.
  2. Poté se do koupele ponoříte zhruba na15 až 20 minut. Vaše tělo se začne postupně uvolňovat a prokrvovat. Prostupem blahodárných huminových kyselin do těla, se organismus prokrví a tím i prohřeje.
  3. Po koupeli se osprchujte a na 20-30 minut si lehněte pod přikrývku. Tento krok je velmi důležitý! V klidu pod přikrývkou teprve probíhají látkové výměny v těle a nastává uvolnění v organismu. Do rašelinových koupelí se mohou přidat například éterické oleje nebo jiné esence, soli atd. Rašelina svou vodivostí dokáže třikrát zvýraznitvlastnosti surovin přidaných do koupele. 
     

Blahodárné účinky rašeliny

Rašelina má také protisvědivé, anti-bakteriální, regenerační, antioxydační, zpevňující i silně stahující účinky. Již za první světové války, když byl nedostatek obvazových materiálů, vyráběla Anglie obvazy z rašeliny. Byly z ní i podložky pro krvácející nebo dlouhodobě nemocné (proti proleženinám). Při použití rašeliny se rána nezanítila, krev se rychle vsákla do rašeliny, stáhla ránu a urychlila léčení. Dnes se používá po celém světě pro své jedinečné účinky. Přečtěte si o rašelině a jejich vyjímečných vlastnostech.

 

Rašelinová koupel

rkb1_small