Syrovátka pro wellness koupele 7 kg

Kód: 9721
2 490 Kč / ks 2 058 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Pravá syrovátka z alpského mléka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pravá syrovátka z alpského mléka.

Stará legenda praví, že sýr byl „vynalezen“ neznámým arabským nomádem. Říká se, že měl měch naplněný mlékem, aby vydržel cestu na koni přes poušť. Po několika hodinách zastavil, aby uhasil žízeň, ale zjistil, že se mléko srazilo na bledou vodovou tekutinu a pevné bílé hrudky. Protože byl měch vyroben ze žaludku mladého zvířete, obsahující srážecí enzym rennin, rozdělilo se mléko působením renninu, horkého slunce a houpavými pohyby koně na sýřeninu (pevné hrudky) a syrovátku (vodová tekutina).

Zeptáte-li se svých babiček na kvalitní přírodní kosmetický přípravek, mnohá z nich se zasměje a pohotově odpoví: „No přece syrovátka“! Dříve nebylo vidět tolik ekzémů, potíží s prokrvením pokožky, alergických reakcí a zánětů kůže. Kvalitní kosmetické prostředky byly nedostupné, tak musela přijít na pomoc příroda. Při výrobě tvarohu vzniká jako vedlejší produkt žlutozelená kapalina – syrovátka.

Lidé s ekzematózní pletí a problematickou pokožkou by si minimálně jedenkrát týdně měli dopřát koupel ze syrovátky. Zejména dětem s atopickým či jiným ekzémem koupel velmi prospívá. Pravda je, že kdysi, zejména na vesnicích, kde bylo používání syrovátky samozřejmostí, neměli chlapci ani dívky žádné potíže s akné v období dospívání. Platila tu vždy stará pravda: příroda má na vše prostředek.

Syrovátka je výrobek, který vzniká jako zbytkový produkt při výrobě domácího tvarohu z alpského mléka. Obsahuje minimum tuku a soli, na druhé straně však obsahuje mnoho kvalitních bílkovin - ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, B6, B12, E, C a mléčný cukr. Dále obsahuje minerály - hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek.

Při vnějším používání má syrovátka tento efekt:

1. Má protizánětlivé účinky, proto je vhodná na dermatózní pleť.
2. Vhodná na každodenní ošetření pokožky při akné i nespecifických dermatózách.
3. Napíná pokožku, prokrvuje, vyhlazuje.
4. Ovlivňuje pH, proto je vhodná i do přísadových koupelí.
5. Funguje jako emulgátor pro lepší spojení vody a olejových složek koupele.
6. Vhodný doplněk při léčbě lupénky

Výrobek je sušený a prachové konzistence. Lze ho využít i k zábalům, k přípravě peelingových směsí nebo na pleťové masky.
Syrovátka – sladká

Syrovátka je získávána pouze z nejlepšího Alpského mléka.

Vhodná také jako koupelový přípravek.

Mnoho látek obsažených v mléce a přechází do syrovátky: mléčný cukr, vysoce jakostní bílkoviny, minerální látky a vitamíny rozpustné ve vodě. Při péči o pokožku má syrovátka zkrášlující a blahodárné účinky. Tyto cenné látky jsou ideální pro všechny typy pleti i citlivou a problematickou pokožku.

Koupel ze syrovátky: 300 – 500 g syrovátky odpovídá plnohodnotné koupeli.

Maska: syrovátku rozmíchejte s vodou , nebo čajem na hustou kaši a nechte 20 minut působit na pleť pod vlhkým ručníkem.

Peeling: rozmíchejte syrovátku s trochou cukru a vody na kaši, ošetřete tělo a obličej a
následně opláchněte studenou vodou.

Kleopatřina koupel: mimo svých blahodárných účinků působí syrovátka také jako přírodní emulgátor pro lepší spojení základních a éterických olejů s koupelovou vodou. Na jednu lázeň smícháme 300 g syrovátky s 20 ml základního oleje (sezamový, olivový, mandlový atd.) a cca. 5 kapkami éterického oleje.

100 g výrobku obsahuje:

Bílkoviny 13 g,Sacharidy 70g, tuk 0,6 g, Vitamin B1 0,5 mg, Vitamin B2 2,4 mg, Vápník 385 mg, Fosfor 570 mg.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

schupp

Firma Schupp není žádným nováčkem na trhu. Její historie sahá až do roku 1934, kdy byla založena Dr. Ludwigem Schuppem. První výrobky obsahovaly olej z výtažků jehlic borovice. Během druhé světové války však byla zničena celá výroba. Nic však nezabránilo jejímu opětovnému rozvoji a výstavbě.

Firma setrvá v rodinné tradici a věnuje se i nadále výrobě produktů v oblasti wellness, masáží a přírodní kosmetiky.

Z nepřeberného množství produktů této firmy jmenujme například masážní oleje, pěnivé koupelové oleje, přírodní oleje či zábaly.