Jednorázový rašelinový zábal 30x40 cm 10 ks

Kód: 9002
290 Kč / balení 240 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Rašelinový zábal jednorázový střední pro tepelnou terapii 30x40 cm, balení 10 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednorázový rašelinový zábal vyrobený z přírodní rašeliny efektivně ulevuje od bolesti zad a kloubů, uvolňuje svalové napětí. Vhodný při artróze, revma, obezitě apod.

Jedno balení obsahuje 10 ks.

Šetrnější varianta rašelinového zábalu. Díky umístění 3-4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi folií a netkanou textilií, která je prostupná účinným látkám, se stává šetrnější k přírodním zdrojům. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a tím nedochází k výraznějšímu znečištění pacienta. 

Nedílnou součástí tepelné terapie jsou rašelinové nosiče tepla, které se nahřejí ve vodní lázni na cca 60°C (ve speciální ohřevové vaně) a celou plochou přiloží na jednorázový rašelinový zábal umístěný na postiženém místě pacienta po dobu 15-20 min (pokud lékař nedoporučí jinak). 

Výrobek je klasifikován jako zdravotnický prostředek třídy I.

Jak správně postupovat při aplikaci zábalu

Jednorázový rašelinový zábal (JRZ), který má pokojovou teplotu, se přikládá vždy propustnou vrstvou (netkanou textilií) na pacienta a na nepropustnou stranu (PE fólie) zábalu přiložíme ohřátý nosič tepla, který na začátku postupně prohřívá jednorázový rašelinový zábal (postupným uvolňováním tepla přes JRZ se zabrání tepelnému šoku) a dále udržuje požadovanou teplotu zábalu po celou dobu aplikace. Netkaná textilie, jako propustná vrstva, nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem. Účinnost huminových látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem. Po ukončení procedury postačí pacienta otřít vlhkou utěrkou.

aplikace zábalu

VÝROBEK SE POUŽÍVÁ JEDNORÁZOVĚ!

Jednorázové rašelinové zábaly jsou dodávány ve třech rozměrech:
15x40, 30x40, 60x40 (cm).

Jak působí rašelinový zábal

  • Zvyšuje lokální prokrvení těla
  • Zlepšuje pohyblivost
  • Změkčuje vazivo
  • Povzbuzení imunitních reakcí
  • Uvolnění svalového napětí

Účinky rašeliny

Prospěšnost a účinnost rašelinových zábalů je prověřena po generace a hojně se využívá v lázeňství po celém světě. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích. Více o léčivé rašelině si můžete přečíst v článku: Vlastnosti přírodní rašeliny

  • termofyzikální - jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo získané jejím ohřevem, se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 x delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce.
  • biochemické - součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu.

POZOR!
Při vniknutí rašelinové směsi do očí, vypláchněte oči proudem čisté vody.

Skladování a trvanlivost

Výrobek skladujte v uzavřeném nebo zataveném skupinovém balení (PE obal) při teplotě +5 až +25°C, v prostorách bez přímého slunečního světla. Použitelnost/exspirace je 1 rok od data výroby (vyznačeném na obalu/kartonu). Po otevření skupinového balení spotřebujte výrobky do 5 dnů.
Skupinové balení zabezpečte proti vysychání nespotřebovaných výrobků.
 
Certifikace výrobce rašelinových výrobků dle normy ISO 9001:2000 zaručuje špičkovou kvalitu rašelinových zábalů a všech námi dodávaných produktů z přírodní rašeliny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rašelinové zábaly
Záruka: 12 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: