Rašelinový zábal Premium 40x30 cm, balení 10 ks

Rašelinový zábal jednorázový Premium pro tepelnou terapii, 40x30 cm. Jeden zábal obsahuje 450 g rašeliny. Balení 10ks.

350 Kč / balení 289,26 Kč bez DPH
Skladem
Jednorázový rašelinový zábal vyrobený z přírodní rašeliny efektivně ulevuje od bolesti zad a kloubů, uvolňuje svalové napětí. Vhodný při artróze, revma, obezitě apod. Jedno balení obsahuje 10 ks.
 
Dopřejte si to nejlepší. Rašelinový zábal PREMIUM, který je silnější než klasický, obsahuje 450g rašeliny!
 
Šetrnější varianta rašelinového zábalu. Díky umístění 3-4mm vrstvy rašelinové směsi mezi folii a netkanou textilii, která je prostupná účinným látkám, se stává šetrnější k přírodním zdrojům. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a tím nedochází k výraznějšímu znečištění pacienta. 

Nedílnou součástí tepelné terapie jsou rašelinové nosiče tepla, které se nahřejí na cca 60°C (ve speciální ohřevové vaně) a celou plochou přiloží na jednorázový rašelinový zábal umístěný na postiženém místě pacienta po dobu 15-20 min (pokud lékař nedoporučí jinak). Výrobek je klasifikován jako zdravotnický prostředek třídy I.
 

Jak správně postupovat při aplikaci zábalu

VÝROBEK SE POUŽÍVÁ JEDNORÁZOVĚ! Jednorázový rašelinový zábal (JRZ) o pokojové teplotě se přikládá vždy propustnou vrstvou (netkanou textilií) na pacienta a na nepropustnou stranu (PE folie) zábalu přiložíme ohřátý nosič tepla, který na začátku postupně prohřívá jednorázový rašelinový zábal (postupným uvolňováním tepla přes JRZ se zabrání tepelnému šoku) a dále udržuje požadovanou teplotu obkladu po celou dobu aplikace. Netkaná textilie, jako propustná vrstva, nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem. Účinnost huminových látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem. Po ukončení procedury postačí pacienta otřít vlhkou utěrkou.

Jednorázové rašelinové zábaly jsou dodávány ve třech rozměrech:
15x40, 30x40, 60x40 (cm).
 
aplikace zábalu
 

JAK PŮSOBÍ rašelinovÝ zábal

  • Zvyšuje lokální prokrvení těla
  • Zlepšuje pohyblivost
  • Změkčuje vazivo
  • Povzbuzení imunitních reakcí
  • Uvolnění svalového napětí

ÚČINKY RAŠELINY 

Prospěšnost a účinnost rašelinových zábalů je prověřena po generace a hojně se využívá v lázeňství po celém světě. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích. Více o léčivé rašelině si můžete přečíst v článku: Vlastnosti přírodní rašeliny

  • termofyzikální - jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo získané jejím ohřevem, se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 x delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce.
  • biochemické - součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu.

POZOR!
Při vniknutí rašelinové směsi do očí, vypláchněte oči proudem čisté vody.
 

Skladování a trvanlivost

Výrobek skladujte v uzavřeném/zataveném skupinovém balení (PE sáček) při teplotě +5 až +25°C, v prostorách bez přímého slunečního světla. Použitelnost/exspirace je 1 rok od data výroby (vyznačeném na obalu/kartonu). Po otevření skupinového balení spotřebujte výrobky do 5 dnů. Skupinové balení zabezpečte proti vysychání nespotřebovaných výrobků.
 
Certifikace výrobce rašelinových výrobků dle normy ISO 9001:2000 zaručuje špičkovou kvalitu rašelinových zábalů a všech námi dodávaných produktů z přírodní rašeliny.
 
Kód Kód: PR1007
Kategorie: RAŠELINOVÉ VÝROBKY
Záruka: 12 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: