Propriomed 100 - délka 100 cm, pohyb 30 cm

Kód: 30205-002
6 899 Kč / ks 5 702 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.5.2021

Propriomed je cvičební pomůcka používána k optimalizaci posturálních reakcí. Délka 100 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ke zlepšení posturálních reakcí

Cvičení s tyčí PROPRIOMED podporuje na základě impulzů ve velkých stimulačních dávkách primárně a cíleně synergickou součinnost dolních skupin intersegmentálních svalů, jejichž činností je držení; tyto svaly jsou však většinou zanedbávané a běžně nejvíc namáhané. Cvičení zajišťuje aktivací nožního, hýžďového, bočního, břišního, prsního, zádového, pažního a ramenního svalstva trénink celého těla se stabilizací jeho držení.

Cvičením lze cíleně aktivovat zejména svalstvo v různých klíčových místech na těle, důležitých ke stabilizaci přímého držení těla (ramenní a pánevní pletenec, páteř). 
Pomocí nastavitelných regulátorů frekvence a tlumících dílů na terapeutické tyči Propriomed, je možná odměřená stimulace upravená podle individuálního stupně výkonnosti a tím postupné provádění cviků, které se rozvíjejí po jednotlivých stupních. Tato přesně vyměřená stimulace je rozhodujícím faktorem, protože takto je zajištěna přesně určená aktivace vhodná pro segmentální svalstvo a lze rychle dosahovat výrazných tréninkových a terapeutických kroků.
Příslušný výběr cvičení směřuje k primárnímu tréninku celého těla se stabilizací držení. Zvoleným nastavením polohy tyče při jednoručním a obouručním držení a změnami stanoveného držení těla lze stimulovat jeho různé části.
Tlumící díly použité na tyči PROPRIOMED snižují zatížení kloubů.Dávkovanými přesně stanovenými impulzy podporuje přístroj současnou aktivaci protilehlých svalů na kloubu (tzv. synergická aktivace svalů). Vytváří tak základ pro stabilizaci držení a pohybů vertikálně nasměrovaného těla.

Princip funkce tyče PROPRIOMED
Fyzikální princip činnosti tyče PROPRIOMED spočívá v tom, že dochází ke kmitání s kontrolou tlumení a definovanými frekvencemi, které se aktivuje pomocí pohybů cvičící osoby a specifickými kmitavými vlastnostmi tyče. 

Neurofyziologický účinek se projevuje v tom, že se ke svalstvu uvolňují v těsných stimulačních dávkách eferentní impulzy, které způsobují stimulaci synergické aktivace svalů. 

Působení tyče PROPRIOMED lze v zásadě ručně ovládat na základě dvou fyzikálních vlastností, a to:
  • změny vlastní frekvence ručním nastavením regulátorů frekvence,
  • změny amplitudy přenosem různě vysokých sil.


V zásadě platí následující pravidlo. „Čím je délka kratší, tím je cvičení těžší“.
Tedy čím kratší tyč PROPRIOMED tím je cvičení těžší a zároveň čím jsou regulátory frekvence blíže držadlu tyče, tím je cvičení obtížnější.

Výjimkou z tohoto principu je tyč PROPRIOMED 100. Jedná se o nejlehčí typ terapeutické tyče a je možné ji nejlépe využívat kvůli nízké hmotnosti a frekvenčnímu pásmu po čerstvých operacích ramene, obnově vaziva – ramenního kloubu a akromioklavikulárního kloubu. Kvůli své nízké hmotnosti je vhodná i pro děti a mládež. 
U přístroje by se neměl překračovat daný maximální rozsah kmitání. Zvýšení intenzity by se mělo provádět změnou nastavení regulátorů frekvence nebo výměnou za následující menší přístroj.

Charakteristika tyče PROPRIOMED 100:
  • celková délka 100 cm,
  • hmotnost 550 g,
  • frekvenční rozsah 4,8 – 6,0 Hz (symetricky nebo asymetricky),
  • maximální amplituda 40 cm,
  • zdravotnický prostředek třídy I.


Trénink s PROPRIOMEDEM:

Efektivně působí proti bolestem zad.

Zlepšuje držení těla.

Zpevňuje vazivové tkáně.

Posiluje svaly pánevního dna.

Zvyšuje schopnosti koncentrace.

Vyrovnává svalové dysbalance.

Zlepšuje rovnováhu, koordinaci, koncentraci a stabilitu.


Vědomosti a teorie:

MUDr. Eugen Rasev


Haider Bioswing GmbH


Oblasti použití:

Petr Koukal - sport


MUDr. Bláhová s.r.o.


Fakultní nemocnice Na Bulovce


Nemocnice Jindřichův Hradec

Krajská nemocnice T. Bati, a. s.

 

Haider Bioswing: Propriomed

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: